czwartek, 12 maja 2016

180. Głowa słonia, czyli "przebranie" na przedstawienie

Nagłe zlecenie wpadło na warsztat. Młody od jakiegoś czasu uczy się swojej roli ("jestem sympatycznym słoniem...") na jakieś przedstawienie w szkole. Jakoś tak nie specjalnie się chwalił co i jak... aż tu nagle, w zeszycie (dzienniczku) informacja, że można przynosić stroje... a było to w poniedziałek, termin przedstawienia - piątek. Nie ma co czasu marnować, zakasałem rekawy i powstał strój słonia - właściwie medalion:


Bazą całego projektu było kartonowe pudło, akurat miałem jedno "na zbyciu" bo chwilę wcześniej kurier przywiózł zapas zwirku dla kotów na 3 miesiące.

Bardzo przydatny był też blok techniczny, którym okleiłem front rozciętego i ułożonego na podłodze pudełka, natomiast drugą stronę (w celu wzmocnienia konstrukcji) podkleiłem dodatko kawałkami tektury. Miejsca styku sąsiednich tektur połączyłem taśmą naprawczą.


Do klejenia używałem rozwodnionego kleju wikolowego (krórego używam jako kleju do decoupage).

Następnie do białej planszy z bloku technicznego przykleiłem znaleziony w internecie, odpowiednio powiększony (w MsPaint) i wydrukowany szablon głowy słonia. Można go znaleźć TUTAJ.


Wycinanie (po wyschnięciu) odbywało się za pomocą skalpela. Ciężko było, bo materiał gruby ale palce wciąż mam wszystkie :)


Kolejny etap to malowanie. Ciosy - farba akrylowa, kolor ecru, skóra słonia - farba akrylowa, kolor niebieski u mnie to właściwie była eksperymentalna mieszanka ciemnego i jasnego niebieskiego z ecru i lawedowym. Malowałem starając się mniej lub bardziej dokładnie omijać kontury.


Potem już tylko kontury (i jakby to powiedzieć - zmarszczki). Czarna farba, gdybym miał, byłaby także akrylowa. Ale z "braku laku" użyłem plakatówki (po wyschnięciu nie widzę różnicy pomiędzy fakturą).


Nawet  słitfocię sobie strzeliłem.


Pozostało jeszcze jakieś trzymadło doczepić i myślę, że będzie dobrze.


A teraz faza przeprosin. Sorki, za słabą jakość niektórych zdjęć (po raz już kolejny) - robienie zdjęć smartfonem przy słabym oświetleniu w porze nocnej ma swoje skutki uboczne.

1 komentarz:

Wszystkie komentarze przed opublikowaniem są moderowane.
Od dnia 01.07.2017 wszystkie nowe komentarze zawierające w treści reklamę i linki reklamowe kierujące do stron o charakterze komercyjnym będą usuwane i oznaczane jako spam.
Od dnia 01.07.2017 wyłączyłem możliwość anonimowego komentowania postów.
Linki do Waszych blogów mile widziane.