poniedziałek, 20 lutego 2017

237. Pojemnik po chipsach Pringles

Wpadło mi w ręcę opakowanie po chipsach Pringles. Koleżanka sobie zajadała (a jest teraz w takim okresie, że pochłania wszystko i każdej ilości - przynajmniej tak twierdzi), bo takie prawo ciężarówek. Ponieważ ja za nimi (tymi chipsami) nie przepadam poprosiłem tylko aby pojemniczek zamiast w koszu wylądował u mnie bo "coś sobie z niego zrobię"..

I zrobiłem / ozdobiłem. Powstał pojemnik na pędzle do decoupage..


Przynajmniej tak mi się wydawało, dopóki córka nie podpatrzyła.. i owszem jest to pojemnik na pędzelki.. tylko nie moje :/.

A teraz przepis jak to zrobić w kilku krokach.

Zatem..
1. Potrzebujemy pustego, czystego pojemniczka po chipsach Pringles:


2.  Pomalowałem go farbą akrylową (generalnie jasny kolor, mam ostatki bardzo jasnego lawendowego - i jeszcze mi zostało). Położyłem 3 warstwy farby akrylowej.

3. Wyszperałem w swoich zapasach jakąś serwetkę. Wyciałem z niej poszczególne elementy i nakleiłem za pomocą rozwodnionego wikolu na pojemnik. Oczywiście gdy już farba akrylowa wyschła. Zużyłem na projekt pół serwetki.

4. W miejscach gdzie pozostały mi miejsca puste, tzn. tam gdzie nie przyklejałem elementów serwetki (akurat tu - dwa takie paski dookoła pojemnika) nawinąłem ciasno włóczkę. Następnie namoczyłem ją rozwodnionym wikolem:


5. Ostatni etap to 3-4 warstwy lakieru (szybkoschnącego).

1 komentarz:

Wszystkie komentarze przed opublikowaniem są moderowane.
Od dnia 01.07.2017 wszystkie nowe komentarze zawierające w treści reklamę i linki reklamowe kierujące do stron o charakterze komercyjnym będą usuwane i oznaczane jako spam.
Od dnia 01.07.2017 wyłączyłem możliwość anonimowego komentowania postów.
Linki do Waszych blogów mile widziane.