czwartek, 9 czerwca 2016

189. Skrzynka na butelki z olejem (stan surowy)

Czasami podczas zakupów wypatrzymy małe butelki (w przekroju są kwadratowe) z jakimś olejem smakowym, olejem z orzeszków ziemnych czy sezamu. Ostatnio nawet w jednym markecie były soki malinowe. Co łączy te wszystkie butelki? Otóż ich rozmiary, wymiary i kształt są tak bardzo zbliżone, że można zaryzykować stwierdzenim, że sa niemal identyczne.
Właśnie dzisiaj skończyłem skrzyneczkę na wyżej wymienione butelki, w których będziemy przechowywać oleje smakowe - takie właśnoręcznie robione. Bez większej filozofii temat, bo każdy potrafi zalać w butelce papryczkę chili, czosnek lub przykładowo rozmaryn odrobiną oleju lub oliwy. 


Nie omieszkam zastrzec, że jest to stan surowy skrzynki, ponieważ zamierzam ją jeszcze jakoś udekorować i o tym będzie wkrótce. Póki co kilka słów o produkcji.
W pierwszej kolejności postanowiłem zrobić kratownicę która będzie sie znajdowała w skrzynce i która ma za zadanie trzymać butelki w miejscu.


Powyżej widać skończoną kratownicę. Niestety niewielki błąd pomiarowy sprawił, że nie wszystkie poprzeczki zostały wykorzystane w projekcie - ot po prostu pomyliłem się i zamiast ośmiu przegrudek wyszły cztery - gdyż w te środkowe nie zmieściłyby się butelki.
Następnie docinając na bieżąco kantówki oklejałem nimi kratownicę, kolejność sklejania dobierałem w trakcie pracy.


Po sklejeniu i delikatnym oszlifowaniu moja skrzyneczka ma wymiary: wysokość 16,5 cm, szerokość 24 cm, głębokość 13 cm i wygląda następująco:

Ciąg dalszy nastąpi... :)

6 komentarzy:

 1. Pięknie wykonana, estetyczna. Miło popatrzeć na takie wykonanie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna skrzyneczka. Chyba zrobię coś podobnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Życzę udanego majsterkowania :)

   Usuń
 3. Witaj, czy możesz mi takie cosik zrobić zapłacę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Dariuszu, niestety, póki co nie zajmuję się komercyjnym wytwarzaniem rękodzieła. Może w przyszłości - ale do tego czasu, to już pewnie zapytanie będzie nieaktualne. Powodów mam kilka - temat rzeka.

   Usuń

Wszystkie komentarze przed opublikowaniem są moderowane.
Od dnia 01.07.2017 wszystkie nowe komentarze zawierające w treści reklamę i linki reklamowe kierujące do stron o charakterze komercyjnym będą usuwane i oznaczane jako spam.
Od dnia 01.07.2017 wyłączyłem możliwość anonimowego komentowania postów.
Linki do Waszych blogów mile widziane.