niedziela, 22 czerwca 2014

58. Zasilacz warsztatowy (LM350)

Poniżej prezentuję zmajstrowany lata temu regulowany zasilacz warsztatowy. Zakres napięć od około 2.7V do 30V o wydajności prądowej 3A.


Zasilacz zbudowany jest na bazie kitu AVT-2018, i można było się już z nim zapoznać  w poście: Radio samochodowe w domu.

Przy budowie zasilacza poszedłem na łatwiznę (aczkolwiek były to czasy zanim zacząłem samodzielnie wytwarzać płytki drukowane) i kupiłem gotową płytkę PCB w sklepie AVT.

Widok płyty czołowej:


Tylna strona urządzenia:


I kilka fotek z wnętrza:

Zastosowałem małą modyfikację. Ponieważ nie używam elektronicznego woltomierza, układ zasilania 5V na kości LM7805 przerobiłem na 12V (wlutowując LM7812) i zasilam tym napięciem wentylator, który ma za zadanie chłodzić radiator z LM350.
Z zasilacza lutownicy 24V zasilam: Regulator mocy do lutownicy grzałkowej 24V.

2 komentarze:

  1. Naprawdę super wygląda ta zaśiłka :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki, to była jedna z moich pierwszych skończonych konstrukcji... w trakcie użytkowania znalazłem kilka rzeczy, które teraz zrobiłbym inaczej (np. woltomierz schowałbym głębiej)... no ale to już praktyka i doświadczenie, na początku nie wszystko można przewidzieć :)

      Usuń

Wszystkie komentarze przed opublikowaniem są moderowane.
Od dnia 01.07.2017 wszystkie nowe komentarze zawierające w treści reklamę i linki reklamowe kierujące do stron o charakterze komercyjnym będą usuwane i oznaczane jako spam.
Od dnia 01.07.2017 wyłączyłem możliwość anonimowego komentowania postów.
Linki do Waszych blogów mile widziane.